Epoder

Epoksi ile bilmek istediginiz ve size hizmet verebilecegimiz tüm konulara teknik ve anlasilir sekilde, sitemiz içerisinde yer vermeye çalistik.

Epoder Hakkinda

Epoder Boya ve Kim. San. Deneyimli Kimyager tarafından kurulmuştur . Yurt dışından (A. B. D. )formülasyon desteği ile üretim yapmaktayız ve ürünlerimiz Amerikadaki analiz sonuçlarına görestandartları yakalamıştır. Aynı zamanda ürünlerimizin daha fazla ekonomik olmasını sağlamak amacıylauygulamalarını üstlenmekteyiz. Başarılarımız ve Müşteri memnuniyet anlayışımız, bizi; Türkiye’ de1,000,000 M2 referansa ulaşmamıza sağlamıştır.

Epoksi Nedir? Neden Epoksi

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takibeden bir iki hafta içinde olgunlaşarak nihai sertliğe ulaşır. Cam veya karbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Epoksi aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.


Sık Kullanılan Epoksi Çözümleri

Sanayi tesislerinde en çok aşınan yerler zeminlerdir. Çalışma şartlarına uygun olmayan zemin malzemeleri (Marley, seramik, beton, asfalt, mozaik, vb.) zaman içerisinde onarım ve yenileme gerektirir, bu da zaman alıcı ve iş verimini düşüren bir yöntemdir. Çağımızda yaşanan teknik gelişmelerin doğrultusunda epoksinin sanayi tesisleri için ideal zemin kaplama yöntemi olduğu kabul edilmektedir. Epoksi yüzey kaplamaları gerektiği gibi uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Epoksi Self Leveling Kaplama
Epoksi Self Leveling kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta ve ağır yüklere dayanıklı kimyasal dayanımı yüksek bir kaplamadır.

Epoksi Multi Layer Kaplama
Epoksi Multi Layer kaplama temizlenmesi kolay zemin kaplamasıdır. . Kolay temizlenir orta ve ağır yüklere dayanıklı mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Coating Kaplama
Epoksi Coating kaplama temizlenmesi kolay zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta ve hafif yüklere dayanıklıdır.Mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Mortar Kaplama
Epoksi Mortar kaplama temizlenmesi kolay zemin kaplamasıdır. . Kolay temizlenir yüksek oranda ağır yüklere dayanıklıdır .mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoxy reçinenin en önemli tek özelliği sıvı halden kolaylıkla sert, elastiki katı kaplayıcı hale geçebilme yeteneğidir.